Chlapi nebláznite alebo Odkaz všetkým rozhádaným politikom

Autor: Laco Ontko | 13.8.2019 o 23:16 | (upravené 14.8.2019 o 9:19) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  793x

O niekoľko mesiacov sa v tomto štáte schyľuje k zásadnému politicnému stretu. Smer stráca silu, preto je veľká šanca zastaviť vládnucu korupčno – klientelistickú mašinériu a opäť vrátiť ľuďom vieru v čestnú politiku pre ľudí. 

Prezidentské voľby priniesli novú nádej a prebudenie z čiastočného marazmu, do ktorého sme po ukončení protestov Za slušné Slovensko klesli. No súčasný vývoj akokeby nenasvedčoval tomu, že sa tu hrá o tak veľa.

Keď sledujem politické dianie posledných týždňov, nestačím sa čudovať. Stredopravé zoskupenia už evidentne začali s kampaňou. Útočia na seba z ľava, z prava, kydajú špinu, posielajú si odkazy cez médiá, zvolávajú tlačovky, preťahujú si poslancov. Veľmi mi to pripomína časy širokospektrálnej vlády pani Radičovej.  Ibaže vtedy sa naťahovali iné persóny. Vyzerá to tak, že kým Fico a jeho košiar vie pre udržanie si svojich korýt zahrať navonok aký – taký pokoj, tí, čo chcú priniesť zmenu sa teda na nič nehrajú. No doplatili na to v roku 2012, keď Sulík nekompromisne povalil vládu, aj v roku 2016, keď po siláckych vyjadreniach bez hanby zradili Bugár aj Procházka.

No kladiem si otázku: Dokedy bude poctivý stredopravý volič akceptovať ješitnosť a aroganciu momentálnej politickej reprezentácie. Obávam sa, že času už veľa nezostáva. Po výhre Zuzany Čaputovej opäť svitla nádej. No pochováva ju Sulík, Truban, Beblavý, Hlina a ďalší, z môjho pohľadu neštandardní politici. Hovoria o spolupráci, ale nevedia si sadnúť za jeden stôl. Hovoria o nových politikoch, ale nimi ponúkaní lídri majú za sebou kauzy, viacnásobné tripy po stranách, a značnú špinu za ušami.

Spomínam si na minuloročné protesty po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Aj silné slová politikov, že už to takto ďalej nemôže v tomto štáte pokračovať. Kde sú tie slová? Stratili sa v kortešačkách. Páni, asi vám nejaký nekompetentný mediálny „expert“ poradil, že už je nutné začať s kampaňou a že sa potrebujete navzájom výrazne odlíšiť. A o to sa aj snažíte. A je to naozaj hrôza. Ale príjmite jednu dobre mienenú radu. Zabudnite na marketing. Vystúpte z politických bublín a začnite byť skutočnými ľuďmi. Iba tak dokážete priniesť niečo skutočné. Skúste byť rodičmi, ktorým obludná  mafia s väzbami na vládne špičky zabije nevinné deti. Skúste byť bezbrannými dôchodcami, ktorí po rokoch driny vďaka „sociálnej“ politike žijú mnohokrát v chudobe a nedôstojnom strádaní. Skúste byť mladými rodinami s mamičkou na materskej, ktorí nemajú na to, aby zabezpečili základné potreby pre svoje deti. A to len preto, lebo miznú milióny v štátnych  tendroch, projektoch, predražených zákazkách. Skúste byť bezbranným človekom, ktorý sa nedokáže roky domôcť práva v rámci našich súdov.

Tých príkladov nefunkčnosti nášho štátu je strašne veľa. A sú skutočným dôvodom na zmenu v smerovaní tejto krajiny. Ale tá môže prísť iba po skutočnom zjednotení. Zahoďte tričká a ponúknite nádej. Vtedy máme šancu na lepšiu krajinu. Urobte to pre seba a pre svoje deti. Verím, že to ešte dokážete. Držím vám silno palce.

 

PS: Ak nedostanete rozum, prídu iní. Napríklad v zelených tričkách. Alebo tí, čo HLÁ –SKU-JÚ. Alebo aj Vlado. Ponúknu ľuďom medové motúzy. Už sa im to niekoľkokrát podarilo. Vďaka nim sme boli okrem iného aj čiernou dierou. Rozhodnutie je len a len na vás.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Gašparov profil má znaky profesionálnej kampane, pripomína Blahu a Smer

Bývalý policajný šéf porušil pravidlá facebooku o reklame.


Už ste čítali?